Projektek
Projektek
Tanulóink szakmai gyakorlata Portugáliában
Iskolánk tanulói közül 6 fő (3 gépjármű-mechatronikai technikus, kettő villanyszerelő és egy asztalos) az Erasmus+ Szakképzési tanulók mobilitása keretében december 2-án fejezte be 6 hetes külföldi gyakorlatát Bragában, Portugáliában.
Középiskolánk, a HMSZC Bornemissza Gergely Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, több éve él az Erasmus + Köznevelési intézmények munkatársainak mobilitása pályázat kínálta lehetőségekkel. Az első pályázati ciklusban még csak három kolléga vett részt, mostanra azonban elmondható hogy intézményünk pedagógusainak már 25%-a kapcsolódott be az Erasmus+ adta lehetőségekbe. A 2020-as pályázati ciklusban intézményünk pályázatot nyert Végtelen kihívások címmel. Ezen pályázat keretein belül 6 kollégának nyílik lehetősége, hogy külföldi továbbképzéseken vegyen részt.
Az ERASMUS+ KA1 Köznevelési munkatársak mobilitása projektünk a tavaszi eredményhirdetéskor tartaléklistás pályázatként szerepelt a listában, azonban októberben kaptuk az örömteli hírt: tartaléklistásból nyertes pályázattá vált a Fejlődjünk! projektünk. Ennek a pályázatnak a keretein belül lehetőség nyílik 5 kollégának külföldi tanulmányi továbbképzésen részt venni, mely kurzusok a következők:
Erasmus+ pályázattal Firenzében
Az Erasmus+ mobilitási pályázat keretében Firenzében vettem részt továbbképzésen 2022. július 18-23 között.
ERASMUS+ PROJEKTTALÁLKOZÓ LENGYELORSZÁG
Iskolánk Erasmus+ KA229-es támogatást nyert ISKOLAI, ÓVODAI PARTNERSÉGEK pályázat típusban 2018-2020-ig. Ebben a pályázatban hat ország diákjai és tanárai dolgoznak együtt: Csehország (Boskovice), Lengyelország (Ruda Slaska), Magyarország (Eger), Szlovákia (Léva), Szlovénia (Postojna) és Törökország (Isztambul).
Középiskolánk, az Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 2014 óta él az Erasmus + Köznevelési intézmények munkatársainak mobilitása pályázat kínálta lehetőségekkel. Intézményünkben sok hátrányos helyzetű fiatal tanul, sajnos a korai iskolaelhagyás problémát jelent.
A projekt célja a módszertani megújulás volt, mellyel változatlanul a korai iskolaelhagyás csökkentésén dolgozunk. Célunk a hosszú távú eredmények elérése és fenntartása.
Csatolt fájlok
Esélyegyenlőség a szakképzésben 2.
Iskolánk az Erasmus+ KA1 Program keretében a 2017-es évben Esélyegyenlőség a szakképzésben című nyertes pályázatával lehetőséget kapott arra, hogy októberben 10 tanulónk három hetes külföldi szakmai gyakorlaton vegyen részt Németországban, Münsterben.
Nagy örömmel töltött el bennünket, hogy pályázatunkat sikeresnek ítélték, így 9 tanulónk tölthette szakmai gyakorlatát Münsterben. Fogadó intézményünk, a Münsteri Kézműves Kamara gondoskodott diákjaink szakmai gyakorlati helyéről.
Összefoglaló az ERASMUS+ KA1 Mobilitási projektünk
SOS Save Our Students-Mentsük meg tanulóinkat
A korai iskolaelhagyás csökkentésének lehetőségei című pályázatról
Erasmus+ TCA (Egyéni tréning program) program Finnország, Helsinki
2022. augusztus 21-27. között a „Legends and culture in Iceland: Travel journal to learn how to preserve the local European heritage, think globally, act locally” Erasmus kurzuson vettem részt Izlandon.
Az itt tapasztaltakat, tanultakat olyan módon hasznosítottam a 2022/2023-as tanévben, hogy rögtön szeptemberben meghirdettem egy „Városfelfedező túra” sorozatot az érettségi vizsgát adó képzésre járó diákjaimnak. Fakultatív jelleggel, több osztályból vehettek részt rajta a tanulók.
Erasmus KA121 oktatói továbbképzés Firenzében
2023. október 14-én iskolánk 8 tanulója (5 gépjármű-mechatronikai technikus, egy villanyszerelő, egy karosszérialakatos és egy járműfényező) indult útnak Bragába
Az Erasmus+ Akkreditációs pályázat keretein belül job shadowing tevékenységet végeztünk Bragában, Portugáliában, ahol intézményünkből a kancellár, az igazgató és 6 oktató 3 napot töltött.
2024.03.18-2024.03.23. között Erasmus+ tanfolyamon vettem részt Tenerifén (projektszám: 2023-1-HU01-KA121-VET-000127597).
2024. július 8. és 13. között lehetőségem nyílt részt venni a "Coding and Robotics Made Easy" című Erasmus+ tanfolyamon, amelyet Málta festői fővárosában, Valettán rendeztek meg.
2024 augusztus elején részt vettem Máltán az ETI nyelviskola szervezésében egy egyhetes továbbképzésen, ahol az IKT technológiákról tanultunk.
Augusztus utolsó hetében St. Julian városkában volt a továbbképzés, 2024. augusztus 26-30. között.