Projektek
Projektek
Tanulóink szakmai gyakorlata Portugáliában
Iskolánk tanulói közül 6 fő (3 gépjármű-mechatronikai technikus, kettő villanyszerelő és egy asztalos) az Erasmus+ Szakképzési tanulók mobilitása keretében december 2-án fejezte be 6 hetes külföldi gyakorlatát Bragában, Portugáliában.
Középiskolánk, a HMSZC Bornemissza Gergely Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, több éve él az Erasmus + Köznevelési intézmények munkatársainak mobilitása pályázat kínálta lehetőségekkel. Az első pályázati ciklusban még csak három kolléga vett részt, mostanra azonban elmondható hogy intézményünk pedagógusainak már 25%-a kapcsolódott be az Erasmus+ adta lehetőségekbe. A 2020-as pályázati ciklusban intézményünk pályázatot nyert Végtelen kihívások címmel. Ezen pályázat keretein belül 6 kollégának nyílik lehetősége, hogy külföldi továbbképzéseken vegyen részt.
Az ERASMUS+ KA1 Köznevelési munkatársak mobilitása projektünk a tavaszi eredményhirdetéskor tartaléklistás pályázatként szerepelt a listában, azonban októberben kaptuk az örömteli hírt: tartaléklistásból nyertes pályázattá vált a Fejlődjünk! projektünk. Ennek a pályázatnak a keretein belül lehetőség nyílik 5 kollégának külföldi tanulmányi továbbképzésen részt venni, mely kurzusok a következők:
Erasmus+ pályázattal Firenzében
Az Erasmus+ mobilitási pályázat keretében Firenzében vettem részt továbbképzésen 2022. július 18-23 között.
ERASMUS+ PROJEKTTALÁLKOZÓ LENGYELORSZÁG
Iskolánk Erasmus+ KA229-es támogatást nyert ISKOLAI, ÓVODAI PARTNERSÉGEK pályázat típusban 2018-2020-ig. Ebben a pályázatban hat ország diákjai és tanárai dolgoznak együtt: Csehország (Boskovice), Lengyelország (Ruda Slaska), Magyarország (Eger), Szlovákia (Léva), Szlovénia (Postojna) és Törökország (Isztambul).
Középiskolánk, az Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 2014 óta él az Erasmus + Köznevelési intézmények munkatársainak mobilitása pályázat kínálta lehetőségekkel. Intézményünkben sok hátrányos helyzetű fiatal tanul, sajnos a korai iskolaelhagyás problémát jelent.
A projekt célja a módszertani megújulás volt, mellyel változatlanul a korai iskolaelhagyás csökkentésén dolgozunk. Célunk a hosszú távú eredmények elérése és fenntartása.
Csatolt fájlok
Esélyegyenlőség a szakképzésben 2.
Iskolánk az Erasmus+ KA1 Program keretében a 2017-es évben Esélyegyenlőség a szakképzésben című nyertes pályázatával lehetőséget kapott arra, hogy októberben 10 tanulónk három hetes külföldi szakmai gyakorlaton vegyen részt Németországban, Münsterben.
Nagy örömmel töltött el bennünket, hogy pályázatunkat sikeresnek ítélték, így 9 tanulónk tölthette szakmai gyakorlatát Münsterben. Fogadó intézményünk, a Münsteri Kézműves Kamara gondoskodott diákjaink szakmai gyakorlati helyéről.
Összefoglaló az ERASMUS+ KA1 Mobilitási projektünk
SOS Save Our Students-Mentsük meg tanulóinkat
A korai iskolaelhagyás csökkentésének lehetőségei című pályázatról
Erasmus+ TCA (Egyéni tréning program) program Finnország, Helsinki
2022. augusztus 21-27. között a „Legends and culture in Iceland: Travel journal to learn how to preserve the local European heritage, think globally, act locally” Erasmus kurzuson vettem részt Izlandon.
Az itt tapasztaltakat, tanultakat olyan módon hasznosítottam a 2022/2023-as tanévben, hogy rögtön szeptemberben meghirdettem egy „Városfelfedező túra” sorozatot az érettségi vizsgát adó képzésre járó diákjaimnak. Fakultatív jelleggel, több osztályból vehettek részt rajta a tanulók.
Erasmus KA121 oktatói továbbképzés Firenzében
2023. október 14-én iskolánk 8 tanulója (5 gépjármű-mechatronikai technikus, egy villanyszerelő, egy karosszérialakatos és egy járműfényező) indult útnak Bragába
Az Erasmus+ Akkreditációs pályázat keretein belül job shadowing tevékenységet végeztünk Bragában, Portugáliában, ahol intézményünkből a kancellár, az igazgató és 6 oktató 3 napot töltött.