Mestervizsga helyszín akkreditáció

  Ez év októberében a Szakképzési Centrum kérelmet nyújtott be  a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarához Autós Tanszervizünk mestervizsga helyszín nyilvántartásba vételi eljárására.   Az MKIK kijelölt egy úgynevezett akkreditációs bizottságot, melynek tagjai  2022. november 8- án jelentek meg iskolánkban és lefolytatták az eljárást. A dokumentumok átvizsgálása, jóváhagyása és az előírt eszközjegyzék megtekintése után a kérvényezett 3 szakmában teljes mértékben megfeleltünk az új előírások szerinti mestervizsga megyei szintű lebonyolítására, így az autószerelő, az autóelektronikai műszerész és a karosszérialakatos szakmában váltunk jogusult mestervizsga helyszínné.

   A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara felkérésére a mesterképzés gyakorlati oktatása jelenleg is zajlik a Tanszervízben. A vizsgára belépési feltételként minden mesterjelölt készített egy korszerű oktatási célú szemléltetőeszközt, melyet előírás szerint a HKIK- nak adnak át. File Sándor Főtitkár Úr döntése alapján a használati jogot átruházza iskolánkra, így évente gazdagodhatunk napjaink technikáját képviselő szemléltető eszközökkel. Ezzel a Specializált gép- és járműgyártás ágazat oktatása igazodik a korszerű elvárásokhoz.

Köszönjük a szakmai támogatást!

Korpás Róbert János

gyakorlatioktatás- vezető