Honvéd Kadét Konferencia Budapest, 2022.09.29.

Iskolánk két képviselője, Bodor Sarolta nevelési-közismereti igazgatóhelyettes és Juhász Gyula, a honvéd-kadét képzésben részt vevő 9/B osztály osztályfőnöke képviselte iskolánkat a nagyszabású országos rendezvényen, a Puskás Aréna impozáns Konferencia termében. Az ország minden Kadét képzésben érintett iskolája (120 intézmény) lehetőséget kapott arra, hogy delegálja felelős szakembereit. A megnyitót Szalay-Bobrovniczky Kristóf Magyarország honvédelmi minisztere tartotta, köszöntőt mondott Dr. Ruszin – Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség Parancsnoka, előadást tartott többek között Dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár és Dr. Simicskó István a Honvédelmi Sportszövetség elnöke. Jelen voltak a Magyar Honvédség prominens tisztjei is.

Kiemelt témakörök voltak pl.: a Sportnemzetből sportoló nemzet; a Honvéd kadét program eredményei; A honvédelmi nevelés és a testnevelés kapcsolata; Ösztöndíj és formaruha ellátás, illetve a Pályázatok, tapasztalatai és tanulságai.

Az összejövetel nagyon jó hangulatban zajlott, fontos és hasznos információk cseréltek gazdát.

Juhász Gyula, intézményi instruktor