Electude digitális járműtechnikai szoftver használata iskolánkban

Már a 3. tanévet megkezdve használjuk sikerrel iskolánkban az Electude járműtechnikai szoftvert.

Ez az online program kifejezetten az autós szakma számára lett kifejlesztve, melyet gyakran alkalmazunk tanítási órán és házifeladat kiadásaként. A tavalyi évtől a rendelkezésre álló modulok szakmánként, évfolyamonként és tantárgyanként csoportosításra kerültek. Így adott tanórán előre haladva könnyen elérhetőek a modulok. Jellemzően azt a módszert alkalmazzuk, hogy az új ismereteket tanórán a program vezetett útmutatása alapján dolgozzuk fel közösen. Az érintőképernyős monitorokon lehetőség van a rendelkezésre álló animációk működtetésére, feladatok megoldására. Rendkívül praktikus, hogy akár diagnosztikai folyamatokat is végre lehet hajtani tanórai keretek között.

Összességében örülünk, hogy a Szakképzési Centrum által megvásárolt programmal XXI. századnak megfelelő szinten tarthatók a tanórák és a feladatmegosztások.

Az alábbi linken elérhető videón rövid bemutató látható a szoftverrel kapcsolatban:

https://www.youtube.com/watch?v=Vi_OiMMjiEk

 

Korpás Róbert János

gyakorlatioktatás- vezető