Irány a nagyvilág!

Iskolánk az Erasmus+ KA1 Program keretében pályázatot nyert, 2019-1-HU01-KA116-060191 ?Let’s go to world?, amely lehetőséget biztosított tanulóink számára külföldi szakmai gyakorlatra novemberben és decemberben Olaszországban, Milánóban. A hathetes szakmai gyakorlatra 12 tanuló utazott, 11 autószerelő és egy hegesztő. A kísérőtanár Kökényné Czeglédi Veronika angol nyelvszakos tanár volt, aki az első három napon segítette a tanulókat, majd a hazautazás előtti három napon is részt vett a záróeseményekben.

Erről a hathetes gyakorlatról tartottak élménybeszámolót a diákok az intézmény pedagógusainak és oktatatóinak januárban. Február hónapban pedig az intézmény tanulói előtt beszéltek arról, hogy hogyan utaztak ki Milánóba, mit csináltak ott, mit tanultak és milyen szabadidős tevékenységeket végeztek.

 

Let?s go to world

Students from our school travelled to Milan with the help of Erasmus + Vocational Student Mobility with teacher Veronika Kökényné Czeglédi. 12 people (car mechanic, auto electronics mechanic, welding student) started their 6-week internship on November 4th and finished on December 13th.

The accompanying teacher helped the students for the first three days, and then took part in the closing events for the three days before the trip home.

This six-week internship was reported by students to the teachers and trainers of the institution in January. In February they visited clasees and talked about how they travelled to Milan, what they did there, what they learned and what leisure activities they did.

Kökényné Czeglédi Veronika, angol nyelvszakos tanár