MESTERSÉGEK DICSÉRETE ? KIÁLLÍTÁS AZ AGRIA PARKBAN MÁRCIUS 9-IG

Iskolánkban 11 éve nyílt az első kiállítás a Kátai Galériában. A galéria Kátai Mihály emlékét őrzi, aki 1941-ben került Egerbe a jelenlegi intézményünk jogelődjének számító Iparostanonc Iskolába, ahol négy évtizedig szakrajzot, anyagismeretet, építészeti szerkezettant tanított. Szinte egyedülálló, hogy egy középiskolában olyan állandó kiállítótér van, amelyben tanévente három kiállítás nyílik nevesebbnél nevesebb alkotók műveiből. Most először kaptunk lehetőséget, hogy az Agria Park külső kiállítóhelyén mutatkozzunk be a nagyközönségnek. Köszönet érte Teleki Klári, művészetpártolónak és Szőke Istvánnak, az Agria Park igazgatójának. A látogatók megtekinthetik a múlt képeit, és láthatják azt a nagy változást, amely a képzésben végbement az elmúlt években; valamint a ZF Hungária Kft-ben és az SBS-ben folyó gyakorlati munkáról készült képeket. Tehetséges fiataljaink közül Lakatos Tamás, 3/11/D osztályos tanuló rajzai is megtekinthetők. Köszöntőt mondott Szőke István, aki a szakképzés fontosságát hangsúlyozta és Uzelman Tamás, iskolánk igazgatója, aki a szakmai képzés fontossága mellett a művészetek jelentőségéről beszélt. Megnyitotta Borbély András, aki 20 évet töltött a Bornemisszában, ebből 10 évet igazgatóként: mondanivalója gerincében a múlt tisztelete és a jelen kihívásainak való megfelelés állt. Kiemelte, hogy ebben az 1883-ban alapított iskolában a tanulók a legmagasabb színvonalon tudják ma is elsajátítani az iparos szakmák fortélyait. Az új fotók nagy részét Korpás Róbert, mérnöktanár készítette. A kiállítást rendezte Tóthné Antal Violetta, az esemény házigazdája Pergéné Mankovics Anikó, általános igazgatóhelyettes volt.

Invalid Displayed Gallery