Erasmus+ Projekttalálkozó Szlovákiában, Léván

In English see below

Iskolánk Erasmus+KA229-es támogatást nyert ISKOLAI, ÓVODAI PARTNERSÉGEK pályázat típusban, 2018-2020-ig. Ebben a pályázatban hat ország diákjai és tanárai dolgoznak együtt: Csehország (Boskovice), Lengyelország (Ruda Slaska), Magyarország (Eger), Szlovákia (Léva), Szlovénia (Postojna) és Törökország (Isztambul).

Az negyedik találkozóra Szlovákiában, Léván került sor október 22-26-ig. A találkozó programjának a címe a Tanári továbbképzések és az Önkéntes munka volt. A diákok prezentációkat tartottak abban a témában, hogy mennyire vesznek rész önkéntes munkákban . A prezentációk és a találkozó nyelve angol volt. A tanári prezentációk a tanári továbbképzések témáját vitatták meg.  Szóba került a diákok motivációjának felkeltése, a digitális órák szerepe, a csoportmunka megszervezése, lebonyolítása, előnye és hátránya a tanórákon.

Amíg a tanárok és a koordinátorok megvitatták a problémákat és előkészítették a következő találkozót, addig a diákok különböző feladatokat oldottak meg. Barátságfákat ültettek, kérdőíveket töltöttek ki, az önkéntes munkákról beszélgettek. Ezeket a feladatokat úgy oldották meg, hogy a feladatokat levezénylő tanárok nemzetközi csapatokat hoztak létre, így a tanulók csak angolul tudtak beszélni egymással fejlesztve ezzel idegen nyelvi kompetenciájukat és szociális kompetenciájukat is. A találkozó során ellátogattunk egy olyan központba, ahol fogyatékkal élő emberek töltik napjaikat. A diákok bekapcsolódtak az aznapi délutáni tevékenységükbe és töklámpást készítettek, gyöngyöt fűztek és gyurmáztak az ott élőkkel.

A lévai iskola ez év novemberében ünnepelte megnyitásának 40. évfordulóját. Abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy mi is részt vehettünk az ünnepségen, ahol minden ország diákjai rövid műsorral léptek föl. A találkozó utolsó napján már nem voltak előadások, hanem kulturális programok. Ekkor látogattuk el Kremnica városába, ahol megtekintettük a várat és az óvárost, majd tovább utaztunk Banská Štiavnicába, amely város az UNESCO világörökség része. Itt a helyi idegenvezető elmesélte a város történetét, majd meglátogattuk a Szerelem Bankot. Úgy gondolom diákjaink életre szóló élményekkel tértek haza és folytatják a kialakult kapcsolatokat a világhálón keresztül.

Kökényné Czeglédi Veronika

projekt koordinátor

Invalid Displayed Gallery

Erasmus+ Project meeting in Slovakia, Levice

 Our school?s Erasmus+ KA229 project was granted from 2018 to 2020. There are six participant countries: Czech Republic (Boskovice), Hungary (Eger), Poland (Ruda Slaska), Slovakia (Levice), Slovenia (Postojna) and Turkey (Istanbul).

The third meeting took place in Levice, Slovakia from 22 to 26 October. The title of the meeting program was ?Teachers? development and Volunteering?. Students held presentations on ?I am a volunteer. And you?? The language of the meeting was English. Teacher presentations discussed the issues of ?Teachers? development?. They were talking about the motivation of students, the role of digital lessons, the organization of teamwork, and the advantages and the disadvantages of this work. While the teachers and coordinators were discussing the problems and preparing for the next meeting, the students had different tasks. They planted friendship trees, filled in questionnaires and talked about volunteering. These tasks were solved by the fact that the teachers conducting the tasks created international teams, so that the pupils could speak English only by developing their foreign language competence and social competence. During the meeting, we visited a centre where disabled people spend their days. The students joined their activities that afternoon and made pumpkin lanterns, pearls, and plasticised with the people who lived there.

Our host school in Levice celebrated its 40th anniversary in November of this year. We were fortunate enough to be able to attend the ceremony, where students from all countries performed a short program.

On the last day of the meeting, there were no presentations, but cultural programs. We travelled to the town of Kremnica, where we visited the castle and the old town, and then we travelled to Banská Štiavnica which is a UNESCO World Heritage Site. There the local tour guide talked about the history of the city and then we visited the Love Bank.

I think our students came home with life experiences and continue their established relationships through the World Wide Web.

Veronika Kökényné Czeglédi

project-coordinator