Országos első helyezések a Bornemisszában

Iskolánk életében minden évben nagyon várt esemény a Szakmai Középiskolásokért Kulturális Egyesület (SZAKE) által meghirdetett komplex közismeretei versenyek döntője. Idén március 9-én (szombaton) került sor erre a rangos eseményre a budapesti Stefánia palota impozáns épületében.

Három kategóriában neveztünk csapatainkkal a versenybe, s a két előzetes internetes fordulón elért eredmények alapján jutottunk el az utolsó megmérettetésig.

Az ünnepélyes megnyitó díjátadással kezdődött, Lakatos Tamás (2/10/D) vette át az egyesület elnökétől (Szucsik Ágnes) az első díjat a Ballada 2019 illusztrációs pályázaton elért eredményéért. Felkészítő tanára Tóthné Antal Violetta.

Ezt követően két órán át tartó versengésben mutatták meg diákjaink felkészültségüket, talpraesettségüket, küzdeni tudásukat. A rangos szakmai zsűri mindhárom kategóriában a Bornemissza csapatát ítélte legjobbnak.

 

Magyarok Európában

Csorba Dániel, Kiss Dominik, Kovács Nikolasz  (3/11/A)

Felkészítő tanár: Jászberényiné Kovács Katalin

 

Örökségünk “48

Farkas Adrián, Farkas Krisztián, Lólé Bence (3/11/C)

Felkészítő tanár: Takács Tibor

 

A magyarországi cigány-roma nemzetiségek 

Csóka Adrián, Malacsik Tamás, Rácz Máté (1/9/A)

Felkészítő tanár: Bodor Sarolta

Magyar ballada illusztráció ? Lakatos Tamás, 2/10/D

Felkészítő tanár: Tóthné Antal Violetta

 

Invalid Displayed Gallery