Föld napja
dsc02093

Hagyományainkhoz híven szerveztük meg Föld napját, bár eltérő időpontban, a környezetvédelmi világnaphoz közel került sor erre az iskolai rendezvényre. A program célja a tanulók környezeti nevelése, találkozás a természettel. A 2018-as tanévben a közvetlen környezetünk megismerésére helyeztük a hangsúlyt. A gyalogtúra során emelkedtünk az Almagyar domb tetejére, ahol gyönyörű panoráma tárult elénk. Nyugati irányban láthattuk a Mátra két hegycsúcsát a Kékest és a Galyatetőt. Északi irányban a Bükk hegység vonulatai tárultak elénk. Feltűnt  az almári kőfejtő kopár oldala, előtérben pedig az Eger minden pontjáról látható Nagy ?Eged hegy látható, a hegytetőn a kilátóval. Ez a hegy siklóernyősök paradicsoma is, akik a déli lejtők termikjeit felhasználva tudnak a magasba emelkedni. A meredek domboldalakon újra szőlőtermesztés folyik. A triász kori mészkőn különleges szőlőfajták kaptak helyet, még különlegesebb egyedi borok készülnek ezekből a szőlőkből. A túránk során megfigyeltük az egri szőlőtermesztés hatalmas földbirtokait, a mezőgazdasági művelés alá vont területek nagyságát, ami településünket körbe fonja. A túra végállomása a Mátyus udvarház volt. Itt megismerkedtünk a magyar lovaskultúrával, és ehhez kötődő népi játékokat próbálhattak ki tanulóink. Versenyt hirdettünk a következő versenyszámokban: patkóhajítás, karikás ostor csapása, páros síelés a füvön és római kocsi vontatása. A versenyt a gépész tanulók nyerték. A napot a hagyományos zsíros kenyér parti zárta. A sok tantermi nap után mindenki nagyon élvezte a jó időt és a mozgást.

Fábiánné Kovács Mária

További képekért kattints ide:->