KREATÍV FÉMIPARI SZAKKÖR A BORNEMISSZÁBAN

Iskolánk 2017 tavaszán sikeresen pályázott az Arconic Alapítvány támogatására, melynek köszönhetően a 2017/2018-as tanévben Kreatív Fémipari Szakkör néven új tanórán kívüli lehetőséget tudtunk felkínálni tanulóinknak. A szakkör célja az volt, hogy a diákok az elméleti órákon új ismeretekkel gyarapodjanak, a gyakorlati tevékenységek során pedig kreativitásuk fejlődjön. A gyakorlati órák egy részén RC autó szétszerelésével, összeszerelésével, alkatrészek cseréjével, a gyengén kivitelezett megoldások megerősítésével és tesztelésével foglalkoztak a fiatalok. Egy másik csoport kreatív ülőalkalmatosságot, úgynevezett ?Golfotel?-t készített forgalomból kivont autóból, amelyet félbe vágtak. A tevékenység során a fémmegmunkálási műveletek sokaságát gyakorolhatták (vágás, hegesztés, köszörülés, hajlítás, lemezalakítás stb.) A szakköri tevékenységet múzeum- és gyárlátogatások egészítették ki. 2018. január 16-án az Alu Casting Support Kft. telephelyén voltak a tanulóink. Az üzemlátogatás során megfigyelhették az alumíniumöntvények gyártását. 2018.március 13-án a budapesti Ganz Ábrahám Öntödei Múzeumban jártak diákjaink, ahol a múlt század öntési technológiáit és eszközeit figyelhették meg. Az öntödei látogatás után a Csodák Palotájába mentek, ahol rengeteg új tapasztalatot és élményt szereztek. 2018. április 11-én a székesfehérvári Arconik-Köfém Kft. fogadta csapatunkat, ahol bepillantást nyerhettek a Hengermű életébe, amely leginkább autóipari piacokra szállít termékeket. Jártak a Keréktermék üzemben is, ahol kovácsolt felniket gyártanak kamionokra és buszokra. Az ebédet követően az Alumíniumipari Múzeumban tett látogatással zárták a kirándulást. 2018. április 13-án a Szakmák Éjszakáján mutatkozott be a szakkör, melynek keretében kézműves foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak, akik kipróbálhatták az RC autókat és beleülhettek a ?Golfotelbe? is. 2018. április 25-én a mezőkövesdi Hajdu Ráfis János Mezőgazdasági Gépmúzeumba tett utazással zárult a szakköri tevékenység. A tanulók 2018. április 27-én megtartott záró rendezvényen oklevelet kaptak, a legjobban teljesítő tanulók pedig egy-egy Power Bank-kel lettek gazdagabbak. 3 legmagasabb szintet teljesítő tanuló pedig ünnepélyes keretek között, az iskolai ballagási ünnepségen vehette át megérdemelt jutalmát, egy ?egy szerszámkészletet.

Invalid Displayed Gallery